Menu Close

Starptautiskās paukošanas federācijas ārkārtas kongress

10.martā norisinājās Starptautiskās paukošanas federācijas (FIE) ārkārtas kongress, kur tika lemts par Krievijas un Baltkrievijas sportistu statusu.

Balsojumā par atļauju Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties sacensībās lēmums tika pieņemts ar 89 balsīm par 46 pret, par Krievijas un Baltkrievijas komandu statusu ar 85 balsīm par 51 pret. Par Krievijas un Baltkrievijas amatpersonu statusu ar 88 par 48 pret.

Ukrainas paukošanas federācijas priekšlikums veikt izmaiņas kongresa dienas kārtībā un neizskatīt šo jautājumu neguva nepieciešamo 3/4 kongresa dalībnieku atbalstu.

Latvijas paukošanas federācija (LPF) balsoja pret atļauju Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, komandām un amatpersonām piedalīties sacensībās.  Kā arī atbalstīja Ukrainas priekšlikumu šo jautājumu izslēgt no dienas kārtības.

Šis lēmums gan nenozīmē , ka jau rītdien redzēsim Krievijas un Baltkrievijas paukotājus startējam sacensībās. Lēmumam ir piebilde, ka tas var tikt grozīts atbilstoši Starptautiskās Olimpiskās komitejas rekomendācijām. Kā arī sportistiem jāievēro strikta neitralitāte un jāatbilst kritērijiem, kas gan pagaidām nav pilnībā skaidri.

LPF ģenerālsekretāre Baiba Brandule: “Nevar teikt, ka šāds balsojums bija liels pārsteigums , jo FIE sastāvā ir 156 nacionālas federācijas un Āfrikas un Dienvidamerikas kontinentos nav uztraukums par karu Eiropā. Tāpat arī jāņem vērā Krievijas joprojām lielā ietekme organizācijā. Paukošanai, it sevišķi Eiropā, šis lēmums ir ļoti graujošs. Krievijas agresijas sākumā 2022. gadā Eiropas čempionātā Novisadā notika masveida Krievijas komandas boikots. Situācija nav mainījusies, tāpēc man grūti iedomāties, kā sacensības varētu normāli norisināties ar Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību. Gaidīsim SOK turpmākos lēmumus, kas vēl varētu ieviest korekcijas. Arī Ukraina ir iesniegusi sūdzību FIE ētikas komisijā, tā kā juridiskā cīņa turpinās”

Mūsu sportisti šobrīd gatavojas junioru un kadetu pasaules čempionātam Bulgārijā,  kas norisināsies aprīļa sākumā. Uz šīm sacensībām 10.marta kongresa lēmums nav attiecināms , tāpēc Krievijas un Baltkrievijas sportisti tur netiks pārstāvēti.

 

Dalies ar informāciju