Menu Close

FLORETE – PRECIZITĀTE UN TAKTIKA

Paukošanā ar floreti tiek veikti dūrieni rumpī. Ieskaitīti tiek tikai trāpījumi plecu, krūšu un vēdera daļās, kā arī mugurā, tomēr derīgs trāpījums vēl nenozīmē iegūtu punktu. To vai kāds no paukotājiem iegūs punktu nosaka tiesnesis vadoties pēc Starptautiskās Paukošanas federācijas FIE izdotiem noteikumiem.

Bildē oranžā krāsojumā iezīmēta derīgā trāpījumu zona.

Dūrieni tiek fiksēti ar elektrofiksatora palīdzību, derīgs trāpījums tiek indicēts ar zaļas vai sarkanas krāsas gaismas signālu, trāpījumi maskā, rokās un kājās netiek ieskaitīti un tiek indicēti ar baltas krāsas gaismas signālu. Tomēr derīgs trāpījums vēl nenozīmē iegūtu punktu, to vai kāds no paukotājiem iegūs punktu nosaka tiesnesis vadoties pēc starptautiskās paukošanas federācijas FIE izdotiem noteikumiem. Piemēram, punktu iegūst paukotājs, kurš pēdējais veicis darbību(uzbrukums, aizsardzība, pārvedums), kura atļauj veikt dūrienu. Ja pēc situācijas uzvarējušais sportists ir iedūris nederīgu dūrienu neviens neiegūst punktu, bet ja pēc situācijas uzvarējušais sportists vispār nav iedūris, bet pretinieks iedūris derīgu dūrienu, punktu iegūst pretinieks. Cīņa norisinās trīs minūtes vai līdz 5 punktiem, ja beidzas laiks, uzvar sportists kurš ir vadībā, ja laiks beidzies, bet punktu skaits vienāds, tiek veikta izloze un dota vēl viena minūte. Uzvar sportists, kurš pirmais guvis punktu. Ja minūtes laikā neviens nav guvis punktu, uzvar izlozē laimējušais sportists. Lai spētu uz 14 metrus garā celiņa sevi pierādīt nepieciešama augsta precizitāte, ātras kustības un taktisks prāts.

Paukošanā ar floreti izmanto divu veidu ieročus:

Florete ar taisnu rokturi, kurai ir trīs variācijas franču, itāļu un spāņu. Sporta paukošanā izmanto Franču rokturi. Šādu floreti treneri ir iecienījuši izmantot treniņu nodarbībās pāros un nodarbībām pie mērķa, šāds rokturis pastiprināti attīsta pirkstu fiziskās īpašības treniņu laikā.

Florete ar „pistoli” kurai ir daudz dažādu paveidu (krievu, beļģu, vāciešu, ķīniešu, ungāru, franču, kā arī „Viscounti”). Eiropā un Latvijā sacensībās, kā arī treniņos visbiežāk izmantotas ir floretes ar pistoles rokturi „Viscounti”.