Menu Close

Sofija Prošina izcīna sudraba medaļu Eiropas Čempionātā

Rīga, 2023. gada 22. februāris

Latviešu paukotāja Sofija Prošina izcīna sudrabu Eiropas Čempionātā U17.

Šodien, Tallinā Eiropas čempionātā paukošanā ar špagu kadetiem vecuma grupā līdz 17 gadiem, sudraba medaļu izcīnīja Latvijas izlases paukotāja Sofija Prošina. Cīņā par zelta medaļu nācās atzīt daudz pieredzējušākās ukrainietes Emīlijas Konrad pārākumu ar rezultātu 6:15.

Jau no sacensību sākuma Sofijai izdevās pārliecinošs starts, ar piecām uzvarām no apakšgrupas izkļūstot ar septīto labāko rezultātu, kas ļāva automātiski kvalificēties T64 un tālāk izcīnīt 3 uzvaras pār Lietuvas, Rumānijas un Polijas sportistēm.

Cīņā par iekļūšanu finālā Sofija Prošina izdevās uzvarēt citu ukrainas pārstāvi Annu Maksimenko. Sacensībās piedalījās 99 sportistes.

  1. gadā Eiropas čempionātā kadetiem Sofija Prošina izcīnija bronzas medaļu.

Treneris Mihails Jefremenko: “Ar rezultātu esam apmierināti, strādājam pareizā virzienā. Viens no uzstādītajiem mērķiem ir sasniegts – ir izdevies izcīnīt augstāka kaluma medaļu. Tallinā vēl gatavojamies startam junioru konkurencē.  Pēc tam sāksim gatavoties startam Pasaules junioru un kadetu čempionātā un ,šīs sezonas noslēgumā Eiropas spēlēs , jau pieaugušo konkurencē.”

foto : European Fencing confederation

Dalies ar informāciju