Menu Close

LPF prezidenti Ēriku Āzi atkārtoti ievēl Starptautiskās Paukošanas federācijas izpildkomitejā

Lozanna, 2021. gada 27. novembris

Šodien, 2021. gada 27. novembrī, Šveicē, pasaules olimpiskajā galvaspilsētā Lozannā, norisinājās Starptautiskās Paukošanas federācijas (FIE) kongress. FIE Izpildkomitejā uz trešo termiņu ievēlēta arī Latvijas Paukošanas federācijas prezidente Ērika Āze.

Kongresu atklāja un paukošanas sporta nozīmi savā dienaskārtībā ar savu klātbūtni apstiprināja Starptautiskās Oimpiskās komitejas prezidents, paukotājs Tomass Bahs: “Šajā laikā ir vēl svarīgāk būt kopā ģimenē – vai savā ģimenē mājās vai šajā – paukošanas ģimenē. Tas ir tas, kas pasaulei šobrīd ir vajadzīgs – ziņas, kas ir pilnas ar cerību, ka viss būs labi, ne tikai mums katram individuāli, bet sabiedrībai kopumā. Tokijas olimpiskās spēles tajā spēlēja lielu lomu, jo nosūtīja pasaulei skaidru ziņu par to, ka esam vienoti šajā laikā un sports spēj darīt brīnumus – vienot pasauli kopīgiem mērķiem, vienlīdzībai, mieram, zaļākai nākotnei.” Prezidents pateicās visiem klātesošajiem par darbu Tokijas olimpisko spēļu paukošanas notikumu organizēšanā un aicināja lepoties ar to panākumiem.

FIE kongresā šogad piedalījās 141 nacionālā federācija. Par FIE prezidentu atkārtoti tika ievēlēts Ališers Usmānovs. Ērika Āze FIE Izpildkomitejā tika ievēlēta ar 92 dalībvalstu balsīm. “Esmu ļoti priecīga par izrādīto godu un uzticību no tik liela nacionālo federāciju skaita. Mans mērķis FIE Izpildkomitejā ir noteikti turpināt iesākto un vēl aktīvāk iestāties par iekļaušanas jautājumiem, par drošu un veselīgu sportu. Īpašu prieku sagādā arī tas, ka šogad esam ievēlējuši vēl vienu latvieti mūsu FIE starptautiskajā komandā,” atklāj Latvijas Paukošanas federācijas prezidente.

FIE SEMI (tehniskajā) komisijā ar 78 federāciju atbalstu šogad ievēlēta Latvijas pārstāve Baiba Brandule. Tas ir lielisks piemērs, ka paukošanā tiek novērtēts brīvprātīgais darbs. Baiba Brandule ir strādājusi vairākos Pasaules un Eiropas čempionātos, Pasaules kausa posmos, kā arī Tokijas olimpiskajās spēlēs. No 2021. gada viņa pilda Latvijas Paukošanas federācijas tehniskā direktora pienākumus.

 

Dalies ar informāciju